Vizyona Giren Filmler || 03.06.2016

Vizyona Giren Filmler || 03.06.2016Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması 

Yönetmen : Duncan Jones
Oyuncular : Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton
Tür : Aksiyon
Ülke : ABD
Süre : 123 dk


     Barışçıl Azeroth krallığı, bir anda kendisini yok olan ülkelerini terk edip yeni bir koloni kurma arayışında olan Ork savaşçılarıyla savaşın eşiğinde bulur. Bu iki dünya ile bağlantılı kapı açıldığında bir ordu yıkımla karşılaşırken, diğeri ise yok olma ile karşılacaktır. Bu zıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışmaya girerler.Benim Çılgın Düğünüm 2


Benim Çılgın Düğünüm 2 (My Big Fat Greek Wedding 2) 

Yönetmen : Kirk Jones
Oyuncular : Nia Vardalos, John Corbett, Michael Constantine
Tür : Romantik, Komedi
Ülke : ABD, Kanada
Süre : 94 Dk.


    14 yıl aradan sonra komedi hız kesmeden devam ediyor! 2002 yılında vizyona giren ilk filmde, Toula Amerikalı Ian’a aşık olmuş ve geleneklerine son derece bağlı ailesi ile unutulmaz bir Yunan düğünü yaşamıştı. Bu kez sırada yine, çılgın ve unutulmaz bir Yunan düğünü var! Toula, kızı Paris’i bir saniye olsun yanından ayırmak istemezken, Paris geleneksel ailesinin bu ilgisinden sıkılmış, başka bir şehirde üniversite okumak istemektedir. Tam da ailesini buna ikna etmeye çalışırken tanıştığı yakışıklı Amerikalı ile kahkaha dolu bir Yunan düğününe adım atar!

Sen Benimsin (A Bigger Splash )

Sen Benimsin (A Bigger Splash )

Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Matthias Schoenaerts, Dakota Johnson, Tilda Swinton, Ralph Fiennes
Süre: 124 dk
Tür: Suç

  Dünyaca ünlü bir rock yıldızı olan Marianne  sevgilisi Paul ile yaz tatilini İtalya’da volkanik bir adada bulunan evlerinde geçirmektedir. Marianne’in eski sevgilisi Harry’nin  baştan çıkarıcı güzellikteki kızı Penelope  ile yaptığı beklenmedik ziyaret, bu dörtlü arasında aşk, kıskançlık ve sırlarla dolu eski hesaplaşmaların ortaya çıkmasına neden olur.Şeytanın Çocukları : El Ebyaz


Şeytanın Çocukları : El Ebyaz 

 Yönetmen: Oya Köksal,Vedat Dikmetaş
Oyuncular: Merve Sevi, Cenk Torun, Fırat Çöloğlu
Süre: 92 Dakika
Tür: Korku

    Arkeoloji çalışmaları yapan bir ekibin yolu esrarengiz bir gemide kesişir. 2 yıl önce bu gemide korkunç olaylar yaşanmıştır ama görevi alan yeni ekipten yalnızca bir kişi bu olayların iç yüzünü bilmektedir. Genç ekip için ilgi çekici olduğu kadar ürkütücü de olan gemi demir aldıktan sonra esrarengiz olaylar yaşanmaya başlar. Bu esrarengiz olaylar genç ekipten kimileri için her şeyin sonu, içlerinden biri için kendisiyle yüzleşme olacaktır.


Evrim (Evolution)

Evrim (Evolution) 

Yönetmen : Lucile Hadzihalilovic
Oyuncular : Max Brebant, Roxane Duran, Julie Marie
Tür : Korku
Ülke : Fransa, Belçika, İspanya
Süre : 81 dk

 On yaşındaki Nicolas, yalnızca kadınların ve erkek çocuklarının barındığı bir adada annesiyle birlikte yaşamaktadır. Bir hastanede tüm erkek çocuklara gizemli bir tedavi uygulanmaktadır. Bu tedaviyi ve etraflarında olanları sorgulamaya başlayan Nicolas, annesinin kendisine yalan söylediğini fark eder. Bir gece annesini sahile kadar takip eder ve gördükleri karşısında büyük bir şok yaşar.

Vurgun

Vurgun (The Trust) 

Yönetmen: Alex Brewer,Benjamin Brewer
Oyuncular: Nicolas Cage, Elijah Wood
Süre: 92 dk
Tür: Suç
Ülke: ABD

 Waters ve Stone, sıkıcı idari işlerde görevli ve fazladan para kazanabilmek için çaldıkları Sivil Servis Sınav sorularını diğer memurlara satan polis memurlarıdır. Stone, bir eroin satıcısının, çok yüksek bir kefalet ile serbest kalması hakkında bir duyum alır. Bu kadar fazla miktarda nakitin kaynağını bulmak için plan yapar. Özenli bir araştırmadan sonra ulaştıkları ipuçları, onları bir marketin arkasındaki, içine banka kasası yapılmış soğuk hava deposuna götürür. Kasanın içinde her ne varsa soymak ve ikiye bölüşmek üzere bir plan yaparlar. Ancak kasanın neler içerdiğini öğrendiklerinde, geriye dönmek için artık çok geç olmuştur.


Yaz Kampı (Summer Camp)

Yaz Kampı (Summer Camp) 

Yönetmen: Alberto Marini
Oyuncular: Diego Boneta, Jocelin Donahue
Ülke: ABD, İspanya
Süre: 81 dk
Tür: Korku

   Eğlence ve yeni deneyimler arayan dört genç Amerikalı, yurtdışında geçirecekleri ilk yaz kampı için Avrupa’yı seçer. Bu kampın aslında onların son tatili olduğunu bilmemektedirler. Bu son hızla ilerleyen ve son derece tuhaf olayların meydana geldiği macerada, büyük bir hızla yayılan bir enfeksiyonun etkisi altındaki bir grup genç kendilerini korku ve delilik dolu karanlık bir girdabın içine kapılmış bulacaktır. Zaman zaman birbirleriyle yarışacakları, bu korku dolu anlarda bu enfeksiyonun kaynağını ve kendilerini hayatta tutmanın yollarını arayacaklar.

   
Sokak Köpekleri Bal ile Betty

Sokak Köpekleri Bal ile Betty 

Yönetmen : Fedai Çakır
Oyuncular : Sinem Göz, Yiğit Türken, Esila Sönmez
Tür : Aile

 Sokağa terk edilen iki köpeğin daha sonrasında üç kardeş ve mahalledeki çocuklar ile olan ilişkilerini, yetişkin insanların bakış açılarının işlendiği film, sokak köpeklerinin kahramanlıklarını ve çocukların maceralarını anlatıyor.


Arama Moturu Arama Moturu 

Yönetmen : Atalay Taşdiken
Oyuncular : Mehmet Çiğdem, Mahmut Uyanık, Rahim Yalçın
Tür : Komedi

 Film, medeniyetler beşiği Anadolu coğrafyasının orta yerinde, sevimli bir kasabada geçen ve her biri kendileri için yaşamsal değerdeki bir şeyleri arayan bir avuç insanla birlikte, bu arayışları paraya dönüştüren girişimci ruhlu yeni yetme bir gencin öyküsünü anlatıyor; binlerce yıldır damıtılarak sonraki kuşaklara aktarılan saf ve özgün Anadolu kültürünün kuşaklar arasındaki geçişlerinin bugünlere kadar nasıl ulaştığına da dikkat çekiyor.


 

                                                        Kozmokitap

3 yorum:

 1. The trust ilgimi çekiyor, oyuncular iyi, fena değil gibi 😉
  Şeytanın Çocukları : El Ebyaz da dikkatimi çekti, yerli film ve acaba bu sefer oldu mu? Dedim, fragmanı cazip geldi 😉
  Teşekkürler paylaşım için 💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yerli filmler son zamanlarda gerilim ağırlıklı olmaya başladı sanki... Rica ederim :))

   Sil
  2. Yerli filmler son zamanlarda gerilim ağırlıklı olmaya başladı sanki... Rica ederim :))

   Sil

Scroll To Top