Sobe Siyah Orkide - Yaprak Öz || Kitap Yorumu

Sobe Siyah Orkide


    Şair ve yazar olan Yaprak Öz'ün yeni kitabı  " Sobe Siyah Orkide" .  Yazarın daha önce yayımlanan şiir kitapları hariç diğer kitaplarının hepsini okudum :  Berlinli ApartmanıŞeytan Disko; Tilki, Baykuş Bakire  . Korku - gerilim türünde olan kitapları tam benim tarzımdaydı.

   Yazarın okuduğum kitapları  kurgu olarak, özgünlük olarak benden tam puan aldı.. Böyle olunca da Sobe Siyah Orkide 'de beni neler bekliyor , yine yazar beni şaşırtacak mı diye heyecanla okudum kitabı. .

   Kitabın baş kahramanı Jülide. Erkek arkadaşından ayrılmış ve bu durum yüzünden girdiği depresyondan çıkmak için evin ve muhitini değiştirmiştir. Yeni taşındığı apartmanda çatı katında kalmaktadır. İlk iki katta bir gelinlikçi vardır . Onların üstünde de ev sahibi Bayan Paloma kalmaktadır. Yeni ev, yeni çevre yaralarını sarmak konusunda Julide'ye iyi gelmektedir. Biz de bu apartmandaki insanları ve yaşananları Julide'nin anlatımından dinliyoruz.

   Bir gerilim kitabı olmasına rağmen yazar hiç ipucu vermeden ve bize fazla gerilim hissettirmeden kitabı ilerletiyor. Taa ki kitabın sonuna kadar. Sonunda ise bombayı patlatıyor ki ne bomba !!! Tam bir şok etkisi yaratıyor. Yine çok sevdim ben kitabı. Yalın anlatımı ve sıkmayan karakterleri ike bambaşka bir tarzı var Yaprak Hanım 'ın. Ben bu tarzını seviyorum . Kitabı okurken kuşkulandım, teoriler ürettim. Teorilerime benzer olaylar olmuş ancak yapan kişi aklımın ucundan bile geçmemişti :))

   Yazarın yeni yazacağı kitabını ve konusunu şimdiden çok merak ediyorum...


Sobe Siyah Orkide - Yaprak Öz
Kitabın Adı :Sobe Siyah Orkide
Yazar :Yaprak Öz
Yayınevi :Yitik Ülke Yayınları
Sayfa Sayısı :166


Korku edebiyatımızın kraliçesi Yaprak Öz’den nefes kesen yeni bir roman: “Sobe Siyah Orkide”

Size çok acı vermiş birinin ölmesini ister misiniz?

Aşk kurbanı iki kadın bir araya gelirse ne olur?

Bazen korkmamız gereken tek şey, kendi acımız ve bunu dindirmek için yapabileceklerimizdir... Jülide'nin büyük umutlarla taşındığı Işıl Apartmanı'nda ise, asla tahmin edemeyeceği acılar saklıdır. Yaşlı bir hanımefendi ile iki iş kadınının ikamet ettiği, tüm sırları bilen bir vitrin mankeni ile kalbi kırık bir apartman görevlisinin görünüp kaybolduğu Işıl Apartmanı'ndaki saklambaç oyununa hoş geldiniz. İnsan doğasının keskin uçlarına dair ürpertici bir günlükle yapılan hesaplaşmayı anlatan bu sürükleyici korku romanı, Yaprak Öz'ü okurlarıyla bir kez daha buluşturuyor.


                                                            Kozmokitap
4 yorum:

 1. Merak ettiğim ve listemde olan bir kitap bu. Siparişlere ekleyebilirim. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. ilk defa bir gerilim kitabı ilgimi çekti :D

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, bloguma beklerim ; https://aleynacan05.blogspot.com/ :)

  YanıtlaSil
 4. Kitaplarını fazlasıyla merak ettiğim bir yazar. Muhakkak bir yerden başlayacağım :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınızda link vermemeye dikkat ediniz. Link verdiğiniz yorumları yayımlamıyorum maalesef :(

Scroll To Top