Yeni Bir Polisiye : Merhametli Ölüm


Merhametli Ölüm


    Mercy Kilpatrick serisinin 1. kitabı Merhametli Ölüm. Bu seriyi yazmaya başlamadan önce on kitap daha yazmış yazar. Ülkemizde yayımlanan ilk kitabı Merhametli Ölüm bildiğim kadarıyla.


    Polisiye kitapları her zaman sevmiştim. Araştırma ve merak duygumu tavan yaptırıyor; evden çıkmadan , ayağımı uzatıp kahvemi yudumlarken suçlu peşinde koşma heyecanını ve masumları kurtarma sevincini yaşatıyor . Daha ne olsun değil mi ?

   Mercy FBI ajanı. 15 yıl önce ayrıldığı ve tüm bağlarını kopardığım kasabasına seri cinayetleri araştırmak için geliyor. Bu kasaba da çok ilginç insanlar yaşıyor. Kıyamet hazırlıkçıları... Olası bir felaket ve kıyamet için hazırlık yapıyorlar, en çok da devletten bağımsız olmak için. Silahlar, yiyecekler, sular ve yedek enerji kaynakları...

   Mercy ortağı ve şef Truman ile birlikte cinayetleri araştırırken diğer taraftan görüşmediği aile üyeleri ile birer birer karşılaşıyor. Hem geçmişin sırları aralanıyor hem de katile bir adım daha yaklaşıyorlar.

    Kitabı sevdiğimi belirtmeliyim. Beni farklı bir dünyaya götürdü, belgesellerden tanıdığım takıntılı insanlarla tanıştırdı. Olay örgüsü, karakter seçimleri , suçlu hakkında ipucu olmamasına harikaydı. Bir yandan suç araştırması olsa da Mercy’nin geçmişini ve sakladıklarını daha çok merak ettim ben. Yazar bu merakı anlamış olacak ki önce ekmek kırıntıları bıraktı yollara sonra da tüm gerçeği serdi önüme...


Merhametli Ölüm Kitabın Adı : Merhametli Ölüm
Yazar : Kendra Elliot
Yayınevi : Salon Yayınları
Orjinal adı : A Mercyful Death
Çevirmen : Zeynep Eski
Sayfa Sayısı : 416


FBI özel ajanı Mercy Kilpatrick, tüm hayatı boyunca, karşılaşacağı her felaketle başa çıkmak üzere yetiştirilmiştir. Çocukluğundan itibaren bir kıyamet hazırlıkçısı olan Mercy, Oregon’un kırsal bir bölgesi olan Eagle’s Nest’te, toplumdan uzakta, kendi gıdasını yetiştirerek yaşamıştır. Ta ki, başlarına gelen bir trajedi, ailesini parçalayana ve Mercy’nin evi terk etmesine neden olana kadar. Şimdi ise mağara adamı olarak adlandırılan bir cani, Mercy’nin kasabasında yaşayan kıyamet hazırlıkçılarını hedef almakta, onları evlerinde öldürmekte, yıllar boyunca depoladıkları silahlarını çalmaktadır. FBI, yerel bir terörizm eylemi gerçekleştirileceğinden şüphelenmektedir. Ancak olay yerlerindeki detaylar, Mercy’nin geçmişindeki, çözülememiş gizemlere tüyler ürpertici bir şekilde benzemektedir.

FBI tarafından, yerel emniyet güçlerine yardım etmek için görevlendirilen Mercy, onu dışlayan ve görünüşte yasalara uyan ailesi ile yüzleşmek üzere Eagle’s Nest’e döner. Burada, amcası, mağara adamının kurbanlarından biri olan polis şefi Truman Daly ile tanışır. Truman Daly, Mercy’nin umutsuzca saklamaya çalıştığı, hayatta kalma ve kıyamet hazırlıkçısı becerilerini fark eder. Eğer Mercy, Truman’ın, sırlarını öğrenecek kadar yaklaşmasına izin verecek olursa, hayatta kalamayabilir…
                                                           
Kozmokitap

7 yorum:

 1. Polisiye kitaplarını her zaman sevmişimdir. Özellikle serileri... Bu seri hakkında da en kısa zamanda bir araştırma yapacağım. Eğer bu günlerde dek okumamışsan Rizolli & Isles serisini öneririm. Güzel bir seridir. Detaylar için #buraya bakabilirsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Polisiye benim de en sevdiğim türlerdendir . Tess Gerritsen ise en sevdiğim yazarlardan birisidir. Son kitabı hariç bütün seriyi okudum. Yine de öneri için teşekkürler.

   Sil
 2. Polisiye romanlar her zaman ilgi çekmiştir, teknolojiyle her zaman ayak uydurmuştur. modası bitmeyecek bir tür.

  YanıtlaSil
 3. Polisiye gerilim hiç okuyamıyorum :(

  YanıtlaSil
 4. Polisiyeyse tamamdir 😉

  YanıtlaSil
 5. Polisiye olduğu kadar gizemli bir konusu da var gibi..

  YanıtlaSil

Scroll To Top