7/07/2014

# Can Yayınları # İlk Gün # Kitap Yorumu # Marc Levy

İlk Gün - Marc Levy


  Marc Levy'nin okuduğum ilk kitabıdır İlk Gün. Son olur mu hayır. Bir kitapçıda 5 tl lik kitapların arasında görüp arka kapağını çok beğendiğim için aldığım bir kitap. Böyle güzel bir kitabı değerinin çok altında almış olduğum için çok mutluyum.
    Kitabın kapak tasarımı çok etkileyici. Beni kendisine çeken de biraz kapak oldu. Ben kapak tasarımını çok başarılı buluyorum.
    " Gün doğumu nerede başlar ? " kitap bu soru ile başlıyor. Astrofizikçi olan Adrian'ın günlüğünü okuyoruz kitapta. Çocukluğundan beri Adrian'ın aklındaki sorudur bu "gün doğumu nerede başlar " . Astrofizikçi olunca da bu konuyu araştırmaya başlar, evrendeki ilk gün ışığını. Bir paleoantropolog olan Keira
Endenozya'da Omo Vadisinde kazı çalışmaları yürütmektedir. O da ilk insanı bulabilmek için çalışmalarını yürütmektedir. Bu bölgede yaşayan küçük bir çocuk olan Harry , Keira 'ya bir kolye hediye eder. Hikayemizin merkezinde Adrian , Keira ve kolye yer alır. Bir vakfın, seçilen araştırmalara ödenek sağlayacağı  bir toplantıda Adrian ve Keria karşılaşırlar. Bu karşılaşma ikisinin de hayatını değiştirir. Keira'nın kolyesinin gizemini çözebilmek için Omo Vadisinden Londra'ya, Paris'ten Yunanistan'a,oralardan da Çin'e macera dolu bir yolculuk yaparlar. Bu tehlikeli bir maceradır, peşlerinde de uluslararası bir örgüt vardır. İlk yapraktan son yaprağa kadar insanı esir eden, peşinden sürükleyen bir kitap.Heyecan , aksiyon, gerilim, gizem ve biraz da  romantizm . Hepsini kitapta bulabilirsiniz.  Kitabı şahsım adına ben çok sevdim. Bittiği zaman bir yarım kalmışlık hissi yarattı ki araştırınca yazarın kitabın devamı niteliğinde olan bir kitabı daha olduğunu öğrendim. Diğer kitabı olan "İlk Gece " yi mutlaka alıp okumayı düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda devam kitabını bulabilirim.

İlk Gün
Le Premier Jour
Marc Levy
Çeviren: Ayça Sezen
Can Yayınları
421 sf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızda link vermemeye dikkat ediniz. Link verdiğiniz yorumları yayımlamıyorum maalesef :(

Yayınevleri

Abis Yayınları (1) Adım Yayınları (1) Ağaçkakan Yayınları (1) Alfa Yayıncılık (1) Alter Yayıncılık (1) Altıkırkbeş Basın Yayın (1) Altın Bilek Yayınları (1) Altın Kitaplar (7) Altınpost Yayınları (1) Anatolia Kitap (4) Aprıl Yayıncılık (2) Arkadya Bitter Yayınları (11) Arkadya Polisiye (7) Arkadya Yayınları (55) Artemis Yayınları (5) Arunas Yayınları (4) Aylak Adam Yayınları (6) Ayrıntı Yayınları (2) Az Kitap (1) Bayırlı Kitap (1) Beyaz Balina Yayınları (9) Beyaz Baykuş Yayınları (1) Bilge Kültür Sanat (1) Bilgi Yayınevi (3) Can Yayınları (15) Carpe Diem Kitap (1) Ceres Yayınları (1) Cinius Yayınları (1) Dedalus Kitap (1) Delta Yayınları (1) Destek Yayınları (8) DEX (2) Doğan Kitap (21) Doğu Batı Yayınları (1) Domingo Yayınevi (1) Dora Yayınları (1) Dorlion Yayınları (2) Dragoman Yayınları (1) Düz Yazı Yayınevi (4) Eftalya Yayınları (4) Eksik Parça Yayınları (4) Ephesus Yayınları (14) Epsilon Yayınları (7) Erdem Yayınları (2) Everest Yayınları (4) Ez-De Yayınları (1) Fantastik Kitap (4) Gitane Kitap (1) GO! Kitap (10) Harlequin Türkiye (1) Horus Yayınları (1) Hyperion Kitap (1) İkinci Adam Yayınları (1) İletişim Yayınları (2) İlyada Yayınevi (1) İnkılap Kitabevi (6) İş Bankası Kültür Yayınları (21) Jaguar Kitap (1) Kafka Yayınları (1) Kanes Yayınları (1) Kapı Yayınları (1) Karina Yayınevi (1) Kırmızı Kedi Yayınevi (11) Kolektif Kitap (1) Koridor Yayınları (24) Koyu Kitap (2) La Kitap (1) Libros Kitap (1) Limos Yayınları (3) Martı Yayınları (32) Maya Kitap (4) Mendirek Yayınları (3) Mona Yayınları (1) Monokl Yayınları (1) Morpa Kültür Yayınları (1) Mortena Yayınları (2) Nemesis Kitap (7) Neo Kitap (2) Novella Dinamik Yayınevi (2) Novella Yayınları (1) Oğlak Yayınları (11) Okuyan Us Yayınları (1) Olimpos Yayınları (11) Optimum Kitap (2) Orkinos Yayınları (2) Ötüken Neşriyat (1) Panama Yayıncılık (5) Papersense (1) Paris Yayınları (2) Pegasus Yayınları (13) Pupa Yayınları (1) Ray Yayıncılık (1) Remzi Kitabevi (2) Salon Yayınları (8) Say Yayınları (2) Sayfa6 (6) Sel Yayınları (7) Sola Unitas (2) Sola Yayınları (1) Trend Yayınları (1) Truva Yayınları (1) Turkuvaz Yayınları (1) Tutku Yayınevi (2) Uyanış Yayınları (1) Yabancı Yayınları (6) Yakamoz Kitap (3) Yapı Kredi Yayınları (8) Yediveren Çocuk (1) Yediveren Yayınları (6) Yengeç Kitap (1) Yitik Ülke Yayınları (66) Yüz Kitap (2) Zeplin Kitap (7) Zepros Yayınları (1)
Web sitemizdeki fotoğrafların, yazıların izin alınmadan kopyalanması, yayınlanması, alıntı olduğu ve kaynağı belirtilmeden bir takım amaçlar için kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri yasasına aykırıdır. İzin alınmadan kopyalanan resim ve yazılarımızla ilgili dilekçe ve dava açma hakkımız saklıdır.