Çekiliş || İnstagram


Çekiliş

Merhaba :)) İnstagramda Uglaa Kitap sponsorluğunda bir çekiliş başlatıyorum. Her kitabını zevkle okuduğum ve anlatım tarzını çok sevdiğim Jose Saramago'nun Körlük kitabı için yapacağız çekilişi. Körlük kitabını ben de henüz okumadım fakat filmini seyrettim ve harikaydı. Fİlm harika ise kitap kesinlikle muhteşemdir. Kitaba aynı zamanda internette fidan da yapacağız. Kitap size çıkarsa fidana katılabilirsiniz:))

   Kİtabın konusunu merak ediyorsanız alta arka kapak bilgilerini bıraktım okuyabilirsiniz.

  Çekilişe katılmak için sizleri instagram hesabıma bekliyorum. @kozmokitap 

  Çekiliş bugün başlıyor ve haftaya çarşamba bitecek. Desteklerinizi bekliyorum....
Çekiliş
Kitabın Adı : Körlük
Yazar : Jose Saramago
Yayınevi : Kırmızı Kedi Yayınları
Orjinal adı : Blindness
Çevirmen : Işık Ergüden
Sayfa Sayısı :336


Adı bilinmeyen bir ülkenin adı bilinmeyen bir kentinde, arabasının direksiyonunda trafik ışığının yeşile dönmesini bekleyen bir adam ansızın kör olur. Ancak karanlıklara değil, bembeyaz bir boşluğa gömülür. Arkasından, körlük salgını bütün kente, hatta bütün ülkeye yayılır. Ne yönetim kalır ülkede, ne de düzen; bütün körler karantinaya alınır. Hayal bile edilemeyecek bir kaos, pislik, açlık ve zorbalık hüküm sürmektedir artık. Yaşam durmuştur, insanların tek çabası, ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaktır. Roman, kentteki akıl hastanesinde karantinaya alınan, oradan kurtulunca da birbirinden ayrılmayan, biri çocuk yedi kişiye odaklanır. Aralarında, bütün kentte gözleri gören tek kişi olan ve gruptakilere rehberlik eden bir kadın da vardır. Bu yedi kişi, cehenneme dönen bu kentte, hayatta kalabilmek için inanılmaz bir mücadele verir. Saramago’nun müthiş bir gözlem gücüyle betimlediği bu kaotik dünya, insanın karanlık yüzünün simgesi.

Körlük, ürkütücü bir roman, beklenmedik bir felaketi yaşayan bir toplumun nasıl çöktüğünün, nasıl bencilleştiğinin ve değer yargılarını yitirdiğinin hikâyesi. Konusunun ürkütücülüğüne rağmen olağanüstü bir şiirsellikle anlatılmış bu unutulmaz roman, usta yazarın belki de en etkileyici yapıtı.


                                                            Kozmokitap

9 yorum:

 1. Instagramda yokum ama duyuralım, bol katılım olsun umarım.. :)

  YanıtlaSil
 2. Ben Yurtdısında olduğum için katılamıyorum ama destekliyorum.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. saramagoooo süfer süfer :)

  YanıtlaSil
 4. instagram kullanmayanlar icin haksizlik oluyor. bu blogtan katilanlar arasi cekilis yapilamaz mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sponsorlu çekiliş olduğu için instagramda . Yakında blog çekilişi de planlıyorum, takipte kalın.

   Sil
 5. Merak ettiğim kitaplardan biri kuzum, katıldım :))

  YanıtlaSil

Scroll To Top