Gün Işığı Kızın Hayaleti - Paige McKenzie || Kitap Yorumu

Gün Işığı Kızın Hayaleti - Paige Mckenzie


  Çıktığı günden beri ismi ve kapak tasarımı ile ilgimi çeken bir kitap Gün Işığı Kızın Hayaleti. Kitabın bir YouTube kanalından uyarlama olduğunu öğrenince şaşırsam da beni en çok şaşırtan yazarının 16 yaşındayken kitabı yazması.

Kitaptaki baş karakterin adı Sunshine. Kitabın isminde Gün Işığı diye bahsedilen aslında baş karakter oluyor.

16 yaşındaki Sunshine annesi ile birlikte yeni bir kasabaya taşınırlar. Taşındıkları evi görür görmez ürkütücü bulur Sunshine. Evdeki ilk gecesinde ayak sesleri, küçük bir kızın ağlamasını duyar. Bir de sürekli peşini bırakmayan üşüme hissi.... Bu evde başlarına gelenler basur bir hayaletten daha fazlasıdır!!!


Kitaptan korku - gerilim , ürkütücü olarak bahsedilse de ben bunların hiçbirisini hissetmedim. Paranormal ve fantastik bir kitap . Hızla okunuyor ve merak uyandırıyor. Bu yönden sevdim kitabı. Yurtdışında serinin iki kitabı daha var. Umarım yakın zamanda bizde de çevrilir. Devamını merak ediyorum kitabın.

Yazarın çok genç olmasından dolayı bazı eksiklikler var kitapta. Konu bana çok ilginç geldiği için bu eksiklikler rahatsız etmedi. Sevdiğim kitaplardan birisi oldu.


Kitap Hakkında Söylenenler: 

“Gergin, heyecan verici ve inanılmaz sürükleyici.” -Kirkus Reviews-

“Sadece bu serinin halihazırda hayranı olanlar değil, herkes bu güçlü ama kırılgan kahramanın potansiyelini keşfetme hikâyesini öğrenmek için can atacak.” -Booklist-

“Hikâye hızlı ve akıcı bir şekilde ilerliyor. Yazı dili zarif ve inci gibi… Gün Işığı Kızın Hayaleti’ni bitirmemek elde değil.” -Lev Grossman, Büyücüler’in yazarı-

“İlk bölümün sonuna geldiğimde evdeki bütün ışıkları açmak zorunda kaldım.” -Wes Craven, Çığlık filminin yapımcısı ve yaratıcısı-Gün Işığı Kızın Hayaleti - Paige Mckenzie
Kitabın Adı :Gün Işığı Kızın Hayaleti
Yazar :Paige  Mckenzie
Yayınevi : Yabancı Yayınları
Orjinal adı :The Haunting of Sunshine Girl
Serisi : The Haunting of Sunshine Girl #1
Çevirmen :Boran Evren
Sayfa Sayısı : 304

500 binden fazla takipçiye sahip The Sunshine Network isimli fenomen YouTube kanalından uyarlanan korku hikâyesi.Sunshine Griffith on altıncı yaş gününden kısa bir süre sonra annesi Kat ile güneşli Austin, Texas’tan yağmurlu Ridgemont, Washington’a taşınır. Fakat yeni evlerine geldikleri andan itibaren dünyasının, anlam veremediği bir karanlık tarafından yutulmaya başladığını hisseder. Annesi farkında olmasa bile, Sunshine yeni evlerinde ürkütücü bir şeyin olduğunu bilmektedir. Taşınmalarını takip eden günlerde her şey gittikçe tuhaflaşır. Buz gibi bir esinti durmadan Sunshine’ı takip etmektedir. İlk gecesinde duyduğu küçük bir kızın gülüşü, sonraki günlerde ağlama seslerine dönüşür. Evine musallat olan ruhlar gittikçe korkutucu bir hal alırken Sunshine, annesinin de tehlikede olduğunu anlar. Onu ölümden de beter bir kaderden kurtarmak için önündeki sınavı geçmek zorundadır.
                                                            Kozmokitap


3 yorum:

 1. 16 yaşında birinin gerilim kitabı yazması ilginç ve merak uyadırıcı..
  Hem senin yorumun hemde diğer yorumlara bakınca kitabın adını not aldım.Okuyum yorumumu seninlede paylaşmak isterim.
  Sevgiler canım

  YanıtlaSil
 2. Normalde kitaptan uyarlanan sinema filmleri falan görürüz ama bu fikir de güzelmiş youtube'u kitaba uyarlama :)) Çok merak ettim bitanem, mutlaka okuyacağım :))

  YanıtlaSil
 3. bak bu ilginç geldiiiii.

  YanıtlaSil

Scroll To Top