Kocan Kadar Konuş- Diriliş || Şebnem Burcuoğlu || Kitap Yorumu

Kocan Kadar Konuş- Diriliş || Şebnem Burcuoğlu


   Bu tarz kitaplar benim tarzım olmasa da meraktan kitabı okumaya karar verdim. Şunu belirtmeliyim ki ilk kitap kocan kadar konuş'u okumadım. Madem bu kitabı okuyacağım konunun başından haberim olsun diye öve öve bitirilemeyen , kahkaha tufanı olduğu söylenen filmi bir izleyelim dedim.

    Filmi seyretmeye başlayınca daha yarı bile olmadan oğlum sıkılıp odasına çekildi. Kızım ile birlikte seyrettik. Orta ayar bir filmdi bana göre. 5 üzerinden  ancak 3 alır. Söylendiği kadar kahkaha atmadım doğrusu. En komik bulduklarım Üresin ile Türesin'di. Bunda sebep biraz da isimleri.... toplumdaki aile yapısına ve özellikle otuzlu yaşlarda olan kızlara yapılan baskıyı doğru biçimde göstermesini sevdim. Onun dışında seyretmesem de olurdu. Çok keyif almadım.

    Filmi de seyrettikten sonra sıra ikinci kitabı okumaya geldi. Zaten çerez kıvanımda bir kitap olunca yarım günde bitti. Efsun ve Sinan'ın ilişkisi evliliğe doğru giderken yaşadıkları anlatılıyor. Kitabın sadece bir yerinde güldüğümü hatırlıyorum o da yine Üresin ve Türesin'e!....

  Kitap hakkında çok da birşey yazmaya gerek yok bence. Canınız sıkılıyor ve vaktinizi geçirecek daha iyi bir şey bulamıyorsanız bu kitabı  okuyabilirsiniz. Sanırım sosyal medya yüzünden beklentim biraz artınca hayal kırıklığımda o oranda artıyor.....

Kitabın Adı :Kocan Kadar Konuş : Diriliş
Yazar : Şebnem Burcuoğlu
Yayınevi : DEX
Sayfa Sayısı : 252


"Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra
 onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. 
Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye 
kendini kurban edermiş. 

Bir günde yirmi erkek!Ben bir tanesini bulmaya çalışırken 
maymun oldum, Allah'ın örümceği günde yirmi erkeği 
bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!" 

 Çok sevgili Türk kızı,

Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak OLMADIĞINI anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün.

   Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak!Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak.

    Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı!                                                            Kozmokitap


10 yorum:

 1. Bu tarz kitapları ben de pek sevmiyorum :)

  YanıtlaSil
 2. Bence tamamen satışa yönelik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız . Filmini de yaptırdığına göre işini başarmış :))

   Sil
 3. Şişirilmiş bir kitap,verilen paraya yazık. ilk okul üçüncü sınıf seviyesinde yazılmış

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlkokul 3 bile sevmez baba göre. Çok basitti kitap.

   Sil
 4. Popüler kitapları okumayı bu yüzden sevmiyorum, beklentiniz artıyor ve müthiş şeyler bekliyorsunuz ancak okuduğunuzda koca bir hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Bu kitapta çok popüler olduğu için ilgimi hiç çekmemişti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne zaman sosyal medyada çok bahsedilen bir kitap okusam pişman oluyorum okuduğuma :(

   Sil
 5. O yüzden kitap reklamlarina çok takilmiyorum. Taninmis olmasi iyi oldugu anlamina gelmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arka kapak yazıları da öyle. Çoğunlukla aldatıyorlar okuyucuyu...

   Sil

Scroll To Top