Acımasız - Jane Casey || Kitap Yorumu

Acımasız - Jane Casey

   İnsanlar biriyle mutlu olmak konusunda şanslarını denerler ve işlerin iyi gideceğini umarlar.  Hayatını her şeyin kötü gideceği beklentisine göre kurarsan son nefesini  mutsuz ve tek başına verirsin.  

 Her ayın beşi bir Jane Casey etkinliğinde bu ay sıra Acımasız 'daydı.

  Yazarın 5. Kurban ve Ölümün Soğuk Sesi kitaplarını okudum.  İkisi arasındaki favorim 5. Kurban'dı.  Bu kitabı okuyuncaya kadar...

  Bu kitabı ile yazar diğer iki kitabına göre çıtayı daha da yükseltmiş . Polisiye -gerilim hastası bir okuyucu olarak beni şaşırttı ve memnun etti.

  Kitap yine Dedektif Kerrigan serisinden. Maeve Kerrigan bu sefer Dedektif Derwent ile çalışıyor.  Derwent çalışması kolay bir insan değil ve Maeve ondan pek hoşlanmıyor.

Acımasız - Jane Casey


  Üstlerinde çalıştıkları olay pedofili cinayetleridir. Birileri pedofilileri işkence ile öldürmektir.  Kimsenin çalışmak istemedikleri bu dava onlara verilmiştir.  Araştırmaya başladıkça bu olayın buzdağının görünen yüzü olduğu anlaşılır.  Olay derinleşir, soruşturma başka yönlere kaymaya başlar.

   Kitabın başlarında Maeve 'ye çok kızsam da sonuna doğru o da doğru yolu buldu. Kitapta Ron çok sevdiğim bir karakter oldu. Bazı bölümlerin Ron'un ağzından yazılmasına ise bayıldım.

  Olayların yön değiştirmesi, kurgudaki incelik, yazarın anlatım tarzı ve sürükleyicililik benden tam puan aldı.
Acımasız - Jane Casey
Kitabın Adı : Acımasız
Yazar :Jane Casey
Yayınevi :Olimpos Yayınevi
Orjinal adı :The Reckoning
Çevirmen :Selin Yurdakul
Sayfa Sayısı :552


Polis cinayet dedi. O adalet diyor...

Halk için o bir kahraman: mahkum edilmiş pedofilleri hedef alan bir katil. İki adam çoktan öldü. Ölene dek işkenceye maruz kaldılar.

Polis bile bu vakalara öncelik vermiyor. Çoğu iki ölü pedofilin doğru yönde atılmış bir bir adım olduğunu düşünüyor.

Fakat DC Maeve Kerrigan'a göre kimsenin adaleti kendi elleriyle uygulamasına izin verilmemeli. Genç ve deneyimsiz olan Kerrigan, kurban ne suç işlerse işlesin cinayetin cinayet olduğuna inanmak istemektedir. Katilin vahşeti şiddetlendikçe, Kerrigan da adaletin sağlandığından emin olmak için ne kadar ileri gidebileceğiyle yüzleşmek zorundadır...

                                                            Kozmokitap

1 yorum:

  1. Bu ara çok caniyim iyice sardim bu cinayet romanlarina 😕

    YanıtlaSil

Scroll To Top